0538 206 55 14
Sosyal Medya Hesaplarımız

Nem Kurutma Nedir?

27 Eylül 2021
345 kez görüntülendi
Nem Kurutma Nedir?

İnşaat Kurutma Cihazıyla Nem Derdine Son

Duvar kurutma işleminin inşaatta yeri önemlidir. Zeminin ve yüzeylerin nemden korunması için duvar kurutma işlemi yapılması gerekir. Bunun için kullanılan makinalar inşaat kurutma makinasıolarak adlandırılır.

İnşaat Kurutma Gerekli midir?

Yüzeylere ve duvarlara uygulanan ve zeminin daha güzel görünmesini sağlayan şap, inşaat işlemlerinde iç tasarıma geçmeden önce uygulanan son işlemdir. Bu işlemin yapılması zeminin su ve rutubetten korunmasına yardımcı olur ve üzerine uygulanan alçı vb. işlemlerin daha güzel görünmesini sağlar. Ancak şap uygulamasında dikkat edilecek en önemli şey şapın kurumasıdır. Çoğu zaman kurutma işlemi olağan akışı içinde gerçekleşir. Ancak özellikle yağışlı havalarda uygulanan şapın kuruması çok fazla zaman alır. Şapın kuruma süresini kısaltmak ve daha hızlı kurumasını sağlamak için inşaat kurutma makinası adı verilen makinalar kullanılır.

Şap kurutma cihazları ile duvarlardaki nem kısa sürede yok edilir ve yaşam alanları daha kaliteli yaşam alanları haline gelir. Böylece insanlara daha sağlıklı yaşam alanlarında yaşama imkanı sağlanır.

Duvar Kurutmanın Avantajları

İnşaat sektörünün önemli bir uygulaması olan duvar kurutma ile yüzeylerin nemden ve ıslaklıktan kurtulması sağlanır. Sadece yeni inşaatlarda değil sel, su baskını, nem ve rutubet nedeniyle sorun oluşan yüzeylerin kurutulmasında da inşaat kurutma ile kurutma yapılarak yaşam alanları daha sağlıklı hale getirilebilir.

İnşaat aşamasındaki konutların daha kısa sürede sahiplerine teslim edilmesinde de duvar kurutmanın önemi yadsınamaz. Düşük hava sıcaklıklarında ve yağışlı havalarda önemli bir sorun olan kuruma problemi kurutma ve nem alma makinaları sayesinde bir sorun olmaktan çıkar. Böylece duvarlar kısa sürede kurutulur ve iç mekanda yapılması gereken işlemler daha kısa sürede gerçekleştirilir. Nem ve ıslaklık önemli oranda ısı kaybına neden olur. Duvar kurutma makinaları yüzeydeki nemi ve ıslaklığı emerek ısı yalıtımı sağlar. Isı için harcanan enerjide önemli oranda tasarruf yapılmasını sağlar.

Boya, badana, duvar kağıdı uygulamasından önce mutlaka duvar kurutma işlemi yapılmalıdır. Böylece boya ve duvar kağıdı gibi uygulamaların daha güzel ve sağlıklı olması sağlanır. Islak duvarlar hem maddi anlamda hem de manevi anlamda sorundur. Bu tür problemleri yok etmek için  mutlaka duvar kurutma işlemi yapılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?